תאונות עבודה

משרדנו מעניק ייעוץ וייצוג משפטי לנפגעי עבודה ומסייע להם בקבלת הפיצוי הכספי בגין נזקי התאונה. נפגעי עבודה זכאים לפיצוי מהמוסד לביטוח לאומי ולעיתים קרובות, גם מן המעסיק, כאשר התאונה הנה תוצאה של רשלנותו. כמו כן, היה ולעובד פוליסת ביטוח פרטית, יוכל לקבל תגמולים גם במסגרתה. הליך מימוש הזכויות איננו פשוט ולכן זקוק העובד לסיועו של עורך דין המתמחה בענף משפטי זה.

הגשת תביעה לביטוח לאומי

כאשר אדם נפגע בעבודה, ניתן להגיש תביעה אל המוסד לביטוח לאומי. הזכאות לפיצוי חלה על שלושה סוגי פגיעות:

  • אירוע תאונתי חד פעמי: למשל, נפילה מסולם או תאונת דרכים אשר התרחשה בדרך מביתו של העובד למקום העבודה או להפך.
  • מחלת מקצוע: מחלה בה לקה העובד בשל תנאי עבודתו כגון מחלת ריאות בשל שאיפה של חומרים רעילים.
  • מיקרו טראומה: פגיעות זעירות וחוזרות עד להצטברות נזק ממשי, לדוגמא תסמונת התעלה הקרפלית שהנה פגיעה בשורש כף היד כתוצאה מעבודת קלדנות למשל. 

הביטוח הלאומי ישלם לעובד תחילה דמי פגיעה לתקופה של עד 91 יום. בסיומה של תקופה זו, היה ונותרה לעובד נכות מתאונת העבודה, יהיה הוא זכאי לגמלת נכות מעבודה, המשולמת במענק חד פעמי או בקצבה חודשית.

תביעה נגד המעסיק

ישנם מקרים בהם תאונת העבודה הנה תוצאה של רשלנות המעסיק, כלומר, כי התאונה ונזקי העובד שנגרמו בעקבותיה, לא היו מתרחשים לולא התנהגות המעביד. במצב זה, קמה לעובד עילת תביעה נגד המעסיק, במסגרתה, יוכל לדרוש פיצוי כספי בגין כל נזקי התאונה.

באלו מקרים ניתן להטיל אחריות נזיקית על המעסיק בשל תאונת עבודה? כך למשל כאשר הפר המעסיק את חובתו, במעשה או במחדל, לספק סביבת עבודה בטוחה לעובדים, לקיים הדרכות והכשרות מתאימות לשימוש בכלי עבודה, לדאוג לאמצעי מיגון נדרשים וכיו"ב. לעניין זה חשוב לציין, כי העובד לא יוכל לקבל כפל פיצוי. כלומר, כל סכום שיקבל העובד מהמוסד לביטוח לאומי, יקוזז מסכום הפיצוי לו זכאי העובד במסגרת תביעתו נגד המעסיק.

ייעוץ וייצוג משפטי

נפגעתם בתאונת עבודה? הליך קבלת הפיצוי הכספי אינו פשוט וכרוך במסכת משפטית בירוקרטית מורכבת. מטבע הדברים, לעובד אין את הידע והכלים להתמודד לבדו מול הגורמים השונים ולכן הוא זקוק לייעוץ וייצוג משפטי מקצועי, אשר יפנה עבורו לכל הגורמים האחראים וידאג למיצוי זכויותיו באופן האופטימאלי ביותר.

למשרדנו ניסיון רב שנים בייצוג נפגעי עבודה ואנו מטפלים בכל קשת הזכויות של נפגע העבודה מול ביטוח לאומי, חברות הביטוח ותביעות נזיקין נגד מעסיקים.

שיתוף

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן