ביטוח לאומי

משרדנו מטפל במגוון רחב של תביעות מול המוסד לביטוח לאומי, מעניק ייעוץ וייצוג משפטי בוועדות הרפואיות, לרבות בועדת הערר ובהליכי ערעור על החלטותיו של גוף זה. מיצוי הזכויות מול המוסד לביטוח לאומי מצריך הכרות מעמיקה עם אופן התנהלותו וידע משפטי נרחב. על כן, בכל תביעה לקבלת זכויות מגוף זה, מומלץ לפנות לייעוץ וייצוג משפטי.

איסוף מסמכים לתביעה

כל תביעה המוגשת לביטוח לאומי, חייבת להיות מגובה באסמכתאות מתאימות ובראשן, התיעוד הרפואי: סיכומי ביקור, חוות דעת רפואיות, בדיקות ואבחנות וכן כל מסמך רפואי אחר המתאר את מצבו של המבוטח. תפקידו של עורך הדין המייצג את המבוטח הוא לוודא כי בידיו כל המסמכים הרפואיים העדכניים, אשר מפרטים באופן המדויק ביותר את טיב המוגבלות והנכות ממנה הוא סובל. לא ניתן להמעיט בחשיבותו של התיעוד הרפואי, היות שעל בסיסו תיקבע זכאות המבוטח לגמלה, קצבה או מענק חד פעמי מביטוח לאומי. עורך הדין בוחן היטב את התיעוד הרפואי שמביא עמו המבוטח ופונה בעת הצורך למרכזים הרפואיים בבקשה להשלמת מסמכים.

ייצוג בועדות הרפואיות

במרבית המקרים, קבלת פיצוי כספי מהמוסד לביטוח לאומי, מותנית בהופעה בפני ועדה רפואית. למשל, כאשר מוגשת תביעה לנכות כללית או תביעה לקבלת גמלת נכות מעבודה, יקבל המבוטח זימון לועדה רפואית, אשר תבחן את המסמכים הרפואיים שהוגשו לה כפי שפורט לעיל. כמו כן, רשאית היא לבצע בדיקה גופנית למובטח ולהפנות אליו שאלות שונות אודות תפקודו, מגבלותיו וכיו"ב. מטבע הדברים, הופעה בפני הועדה הרפואית יכולה להיות מלחיצה מאוד עבור המבוטח ודבריו יכולים להתפרש באופן שגוי ולפגוע בסיכוייו לקבלת פיצוי. על כן, חשוב מאוד כי המבוטח יהיה מיוצג בועדה על ידי עורך דין המתמחה בתביעות ביטוח לאומי.

ליווי משפטי מלא

משרדנו מטפל בתביעות מול ביטוח לאומי ומלווה את הלקוח מתחילת ההליך ועד סופו, עד לקבלת התוצאה המשפטית הטובה ביותר. נבהיר כי לאופן ניסוח התביעה, כמו גם למסמכים המצורפים לה, יש משקל רב באשר להצלחת התביעה ולכן ישנה חשיבות רבה כי הטיפול ייעשה על ידי משרד עורכי דין המתמחה בתחום זה. כמו כן, הניסיון מלמד כי ייצוג משפטי של עורך דין מומחה, בועדה הרפואית, מגדיל משמעותית את הסיכוי לקבלת התביעה ומיצוי מלוא הזכויות מביטוח לאומי. עוד נוסיף כי במקרים המתאימים, ניתן להגיש ערר על החלטת הועדה הרפואית אל ועדה רפואית לעררים, ואף על החלטתה של זו, כאשר נפלה טעות משפטית בהחלטת הועדה ניתן להגיש ערעור לבית הדין לעבודה.

שיתוף

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן